ДИКА КОЗА

ostap-vyshnia-humoresky-tvory-dlia-ditei-svit-kazok-audiokazky-ukrainskoiu-movoiu-slukhaty-onlain-kazka-na-nich

Остап Вишня “Дика коза”

Благородна тварина — дика коза.

Благородна i своію постаттю, коли, струнка й нiжна, стоїть вона серед кущiв лiщини або на зеленiй квiтучо-пахучiй галявинi лiсу нашого чарiвного чи коли, спустившись до Сули, до Росi, до Горинi, грацiозно нахилившись, студену воду п’і.

Благородна i в стрiмкому вихорiльотi, коли, налякана, не бiжить, а стелеться над чагарником, над кущами, чи помiж дубо-клено-ясенових стовбурiв…

А ще благороднiша вона тим, що через неї i завдяки їй можна виявити дуже несимпатичну породу роду людського, ту породу, що ганьбить почесне звання охотника — людини, якiй і назва браконьір. Браконьір — це, власне кажучи, людина тiльки зверху: в неї, коли починати знизу, — двi ноги, черево, груди, двi руки, писок, баньки, голова й кашкет або капелюха на головi.

Яка ж благородна тварина — дика коза! I в лiсi, коли стоїть, i коли вона летить-стелеться, i коли вона браконьіра виявляі. Благородна вона й на блюдi!

У баньках (у людей цi штуки звуться — очi) нема нi радостi, нi суму, самi тiльки хитрощi. У людей очi дивляться, а баньки в браконьіра — бiгають.

Серця в браконьіра нема. Замiсть серця в нього торбочка з м’язiв. Торбочка ця в нього спецiально для того, щоб сильно дуже калататися, коли хтось тюкне.

Оце й і — браконьір.

Остап Вишня “Дика коза” (слухати аудіо):

Оста́п Ви́шня (Губенко Павло Михайлович) — український письменник, новеліст, класик сатиричної прози XX століття.

«Мисливські усмішки» — це розповідь від першої особи. Вони займають особливе місце в творчості Остапа Вишні. Джерело «Мисливських усмішок» — особистий досвід письменника, розповіді друзів та знайомих, народна сатира і гумор. Вони хоча й «мисливські», але вчать не нищити природу, а навпаки — доглядати за нею, берегти для нащадків. Остап Вишня писав: «Любіть, дорогі друзі, охоту, а ще більше природу, бережіть її, охороняйте її» Головним персонажем збірки є, одночасно й оповідачем, — мисливець або рибалка, з почуттям гумору, який розповідає цікаві «бувальщини» з мисливського побуту. Як правило, в основі історій лежить такий улюблений засіб народної творчості — художнє перебільшення.

ПІДТРИМАТИ ПРОЄКТ СВІТ КАЗОК:

ЧИТАЄ: Вікторія Ткачук

ЕMAIL: vikivnavika@gmail.com

FACEBOOK: https://www.facebook.com/vikavikivna/

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/vika_vikivna/

СВІТ КАЗОК (АУДІОКАЗКИ УКРАЇНСЬКОЮ):

Сайт: https://www.svitkazok.in.ua/​​​​​​​

Сторінка в Instagram: https://www.instagram.com/svit.kazok/

Сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/svit.kazok/

Канал в Telegram: https://t.me/svitkazok​​​​​​​

ПІДПИСУЙТЕСЬ на канал на YouTube: https://www.youtube.com/c/SvitKazok​​​​​​

Запрошую прослухати інші аудіоказки:

«Прощання з вербою» Зірка Мензатюк

Пізньої осені господар позгрібав у саду листя, сів на лавку й задумався.

— З горіха я маю мішок горішків, яблуня дала три ящики яблук, зі слив і вишень наварили варення, — розмірковував він. — Тільки з верби нема нічого. Треба її зрубати.

— Ой ні, — зашуміла верба. — Обітни моє гілля. Буде на плоти, ще й на лозницю!


Василь Королів-Старий “Мавка Вербинка”

В лісі знявся переляк…

Першим вісником прибіг сам не свій — аж мордочка йому побіліла — бувалий в бувальцях чорновухий Заєць. Захекавшись, він перебіг цілим лісом й кого тільки спіткав по дорозі, перед кожним сідав на задні лапки, передніми витирав вуса, відкашлювався й пошепки говорив:

— Біда, братця! Біда-а!.. Бачив я, своїми очима бачив на узліссі мисливців, собак, загонщиків… Тисячі, ти-и-сячі йдуть сюди… А в кожного по кілька блискучих рушниць… Ріжки мідяні, а торбинки величе-е-зні, мов лантухи… А собак! А собак! — тисячі!.. Тікай, братця, куди хто!..

“Бухтик з тихого затону”, Автор: Володимир Рутківський

“Електричка стрімко вилетіла з-за повороту і, стишуючи хід, плавно зупинилася біля перону. З переднього вагона вийшли дві жінки. Вони поставили на землю свої валізи і озирнулися.

На пероні було безлюдно. Лише за вікнами, в залі чекання, маячіло декілька пасажирів, та біля дверей багажного відділення про щось розмовляли залізничники.”

Прокоментуй першим

залишити коментар

ваш email не буде відображено.


*