“МАНДРИ ГУЛЛІВЕРА” (Джонатан Свіфт)

audioknigi-ukrainskoyu-sluhati-onlayn-mandri-gullivera-gulivera-dzhonatan-svift-gulliver-kniga-audiokazka-audioskazka-puteshestvie-gullivera-svit-kazok

Аудіокнига українською мовою про неймовірні пригоди лікаря Лемюеля Гуллівера. Аудіоказка про подорож до казкової  Ліліпутії, Бробдінгнегу  та інших чарівних країн.

Аудіозаписи книги “Мандри Гуллівера” поділені на невеликі частини за розділами для комфортного прослуховування.

Пеpше видання книги вийшло в 1726–1727 pоках у Лондоні У формі фантастичної оповіді про подорожі Гуллівера до різних вигаданих країн письменник жорстоко висміює державний лад та суспільні порядки сучасної йому Англії, виступаючи непримиренним ворогом брехні, лицемірства й тиранії. «Мандри Гуллівера» сприймаються дуже актуально і сьогодні, адже світ і люди в ньому майже не змінюються майже в кожній країні, зокрема і в нашій.

➡️Підписуйтесь на канал “СВІТ КАЗОК”:https://www.youtube.com/channel/UCxM9

➡️ Підтримати проект “СВІТ КАЗОК”: https://www.svitkazok.in.ua/donate/

➡️ Instagram: https://www.instagram.com/svit.kazok/

➡️ Веб-сайт: https://www.svitkazok.in.ua

➡️ Facebook: https://www.facebook.com/svit.kazok/

 

= Частина ПЕРША . ПОДОРОЖ ДО ЛІЛІПУТІЇ =

У цій частині тетралогії Свіфт саркастично описує непомірну зарозумілість ліліпутів та їх звичаї, які карикатурно копіюють людські. Багато епізодів тут, як і в інших частинах книги, сатирично натякають на сучасні Свіфту події.(Вікіпедія)

 

  • Слухати “Мандри Гуллівера” Розділ 1-2 ⬇️

  • Слухати “Мандри Гуллівера” Розділ 3-5 ⬇️

  • Слухати “Мандри Гуллівера”  Розділ 6-8 ⬇️

 

= Частина ДРУГА. Подорож до БРОБДІНГНЕГУ =

Досліджуючи нову країну, Гулівер зі своїми супутниками був знайдений велетнем-фермером, зростом 22 метри (у Ліліпутії всі розміри в 12 разів менші від наших, у Бробдінгнегу — в 12 разів більші). Фермер ставиться до нього як до дивини і показує його за гроші. Після ряду неприємних і принизливих пригод, Гулівера купує королева Бробдінгнегу і залишає при дворі як кумедну розумну іграшку. Між невеликими, але небезпечними для життя пригодами — такими, як боротьба з гігантськими осами, стрибки на даху в лапах мавпи і т. д. — він обговорює європейську політику з королем, який іронічно коментує його розповіді. Тут, так само як в I частині, сатирично критикуються людські та громадські звичаї, але вже не алегорично (під маскою ліліпутів), а прямо, вустами короля велетнів.(Вікіпедія)

  • Слухати “Мандри Гуллівера”  Розділ 1-4 ⬇️

 

  • Слухати “Мандри Гуллівера” Розділ  5-8 ⬇️

 

= ЧАСТИНА ТРЕТЯ. ПОДОРОЖ ДО ЛАПУТИ, БЕЛНІБАРБІ, ГЛАБДАБДРІБУ,

ЛАГГНЕГГУ ТА ЯПОНІЇ =

Гулівер потрапляє в Гамно на літаючий острів Лапута, потім на материкову частину країни Бальнібарбі, чиєю столицею Лапута і є. Усі шановні жителі Лапути занадто захопилися математикою і музикою, тому донезмоги розпорошені, потворні і не влаштовані в побутовому відношенні. Ця частина книги містить їдку сатиру на спекулятивні наукові теорії його часу.

Далі Свіфт продовжує розвінчання невиправданої зарозумілості людства. У сусідній країні Глаббдобдріб Гулівер знайомиться з кастою чарівників, здатних викликати тіні померлих, і розмовляє з легендарними діячами давньої історії, виявляючи, що насправді все було не так, як пишуть в історичних творах. Там же Гулівер дізнається про струльдбругів — безсмертних людей, приречених на вічну безсилу старість, сповнену страждань і хвороб.

Наприкінці оповідання Гулівер потрапляє з вигаданих країн до цілком реальної Японії, у той час практично закритої від Європи.(Вікіпедія)

  • Слухати “Мандри Гуллівера” Розділ  1-4 ⬇️

  • Слухати “Мандри Гуллівера” Розділ 5-8 ⬇️

  • Слухати “Мандри Гуллівера” Розділ  9-11⬇️

= ЧАСТИНА ЧЕТВЕРТА. ПОДОРОЖ ДО КРАЇНИ ГУЇГНГНМІВ =

Гулівер потрапляє в країну розумних і доброчесних коней — гуїгнгнмів. У цій країні є і люди-дикуни, і огидні єгу. У Гулівері, незважаючи на його хитрощі, розпізнають єгу, але, визнаючи його високий для єгу розумовий і культурний розвиток, розміщують окремо на правах швидше почесного бранця, ніж раба. Товариство гуїгнгнмів описано в найзахопленіших тонах, а звичаї єгу являють собою сатиричну алегорію людських пороків.(Вікіпедія)

  • Слухати “Мандри Гуллівера” Розділ  1-4⬇️

  • Слухати “Мандри Гуллівера” Розділ 5-8 ⬇️

 

  • Слухати “Мандри Гуллівера” Розділ 9-12⬇️

Віка Віківна 49 Казок
Якщо Вам подобається те, що ми робимо станьте нашим другом, підтримайте цей проект.

1 коментар

  1. Это потрясающе! Вы читаете так душевно и выразительно, что уже после первой главы появляется ощущение, будто это вы сами рассказываете о своих приключениях в Лилипутии. Будто это вас нашли спящей на берегу, потом связанной доставили в Мильдендо, потом обыскивали, затем были развлечения (акробатика на нитках, боевые маневры на платке), затем самое потрясное – военный парад промаршировал между ваших гигантских, величественно и широко расставленных ног, после чего вам даровали свободу. Потом вы потушили пожар, сражались с флотом Блефуску, затем против вас был заговор, но вам удалось благополучно вернуться в родные края =^_^=

1 Trackback / Pingback

  1. БАРОН МЮНХГАУЗЕН аудіокнига українською мовою - Світ Казок

залишити коментар

ваш email не буде відображено.


*