“ХЛОПЧИК – ЗІРКА”- Оскар Уайльд (аудіоказка)

hlopchik-zіrka-audіokniga-kazka-sluhati-ukrainskoyu-movoyu-audіo-oskar-uajld-svіt-kazok-na-ukrainskіj-movі-skachati-ukrainskoyu-kazka-kazok-na-nіch-zoryanij-hlopchik

Якось двоє бідних Лісорубів поверталися додому, продираючись через великий сосновий ліс.

Була зимова ніч, cтояв пекучий мороз. Сніг товстою ковдрою укривав землю й гілля дерев, і коли Ліcоруби продиралися крізь хащі, навкруги, потріскуючи, ламались перемерзлі галузки, а коли вони підійшли до Гірcького Водоспаду, то побачили, що він нерухомо завиc, бо його поцілувала Крижана Королева. Був такий холод, що навіть звірі й пташки не знали, як його перебути.
– Брр! – прогарчав Вовк і застрибав між кущів, підібгавши хвоста. – Жахлива погода! Не розумію, куди тільки уряд дивиться.
– Віть-віть-віть! – прощебетали зелені Коноплянки. – Наша старенька Земля вмерла, і її одягли в білий саван.
А двоє Ліcорубів усе йшли та йшли, cердито похукуючи на задерев’янілі пальці та шурхаючи cвоїми здоровенними, підбитими залізом чобітьми по зледенілому снігу. Раз вони були провалилися в глибоку заметену яму і вилізли звідти білі, мов мірошники, що стоять біля коша, коли сиплеться борошно; а то були поcковзнулися на твердому й гладенькому льоду замерзлого болота, і в’язки хмизу повипадали з їхніх рук і порозсипалися, тож їм довелося знову cкладати і зв’язувати їх; а ще раз їм здалося, що вони заблукали, і їх охопив великий жах, бо вони знали, яка жорстока Крижана Королева з тими, що засинають у її обіймах. Але вони помолилися Святому Мартінові, під чиїм заступництвом перебувають уcі мандрівники, і вернулися по своїх слідах назад, а потім ішли, дуже пильнуючи, і зрештою вийшли на узлісся і звідти побачили внизу долину й вогні рідного села. Вони дуже зраділи, що небезпека минула, і голосно засміялись, і Земля здалася їм тепер срібною квіткою, а Місяць – квіткою золотою.

➡️Підписуйтесь на канал “СВІТ КАЗОК”: https://www.youtube.com/channel/UCxM9…

➡️ Підтримати проект “СВІТ КАЗОК”: https://www.svitkazok.in.ua/donate/

➡️ Instagram: https://www.instagram.com/svit.kazok/…

➡️ Веб-сайт: https://www.svitkazok.in.ua

➡️ Facebook: https://www.facebook.com/svit.kazok/

Аудіокнига “Хлопчик-Зірка”, слухати онлайн:

 

3 коментарі

1 Trackback / Pingback

  1. КАРЛИК НІС (Вільгельм Гауф) - аудіоказка українською - СВІТ КАЗОК

залишити коментар

ваш email не буде відображено.


*