НЕЗНАЙКО НА МІСЯЦІ

Микола Носов

НЕЗНАЙКО НА МІСЯЦІ

Роман-казка

З того часу як Незнайко побував у Сонячному місті, минуло два з половиною роки. Для нас із вами це не так уже й багато, але для маленьких коротульок два з половиною роки — строк дуже великий.

Знайко навіть написав книжку, де висловлював думку, що поверхня Місяця не завжди була твердою і холодною, як тепер. Колись давно Місяць являв собою вогненно-рідку, тобто розжарену до розплавленого стану, кулю.

1. ЧАСТИНА ПЕРША – НЕЗНАЙКО НА МІСЯЦІ (АУДІОКНИГА УКРАЇНСЬКОЮ):

“Добре було б побудувати великий міжпланетний корабель, узяти добрий запас харчів, повітря і здійснити тривалу експедицію на Місяць. Слід сподіватися, що в зовнішній оболонці Місяця є отвори у вигляді печер або кратерів згаслих вулканів. Крізь ці отвори можна буде проникнути всередину Місяця й побачити його центральне ядро. Якщо це ядро існує, а воно безперечно існує, то місячні коротульки живуть на його поверхні. Між зовнішньою оболонкою і центральним ядром Місяця, напевно, збереглася достатня кількість повітря, тому умови життя на поверхні ядра мають бути цілком сприятливими для коротульок”.

2. ЧАСТИНА ДРУГА – НЕЗНАЙКО НА МІСЯЦІ (АУДІОКНИГА УКРАЇНСЬКОЮ):

Поволі оговтавшись, Знайко впевнився, що висить у якійсь чудернацькій позі посеред кімнати, між підлогою і стелею. Недалечко від нього завис догори ніжками стілець, люстра висіла в якомусь неприродному стані: не прямовисно, як буває завжди, а навкіс, наче якась незбагненна сила притягала її до стіни; довкола по всій кімнаті плавали книжки. Знайкові було дивно, що й стілець, і книжки не падають на підлогу, а начебто висять у повітрі. Все це було схоже на стан невагомості, який Знайко спостерігав у кабіні космічного корабля під час подорожі на Місяць.

3. ЧАСТИНА ТРЕТЯ – НЕЗНАЙКО НА МІСЯЦІ (АУДІОКНИГА УКРАЇНСЬКОЮ):

“Невагомість — це величезна сила, якщо знати, як підступитися до неї, — міркував він. — 3 допомогою невагомості можна піднімати й пересувати величезну вагу. Можна буквально гори зрушити й догори ногами перевернути. Можна побудувати велику ракету й полетіти на ній у космічну подорож. Адже тепер, щоб розігнати ракету до потрібної швидкості, доводиться брати дуже великий запас пального; якщо ж ракета не буде нічого важити, то пального потрібно буде зовсім мало, й замість запасів пального можна взяти більше пасажирів і більше харчів для них. От коли можна буде здійснити тривалу експедицію на Місяць, проникнути в його надра й, можливо, навіть познайомитися з місячними коротульками”.

4. ЧАСТИНА ЧЕТВЕРТА – НЕЗНАЙКО НА МІСЯЦІ (АУДІОКНИГА УКРАЇНСЬКОЮ):

Хоча ракета мчала з страшенною швидкістю, пролітаючи дванадцять кілометрів за одну секунду, Незнайкові здавалося, що вона завмерла на місці й ні на півпальця не наближається до Місяця. Це пояснюється тим, що відстань од Землі до Місяця дуже велика — майже чотириста тисяч кілометрів. При такій величезній відстані швидкість дванадцять кілометрів на секунду не така вже й велика, щоб її можна було помітити оком, та ще перебуваючи в ракеті.

5. ЧАСТИНА П’ЯТА- НЕЗНАЙКО НА МІСЯЦІ (АУДІОКНИГА УКРАЇНСЬКОЮ):

Ще хвилина — і Незнайко побачив, що над ним розкинулося ясне, мовби вкрите хвилястими хмарами небо. А внизу… Незнайко старався роздивитися, що було внизу, проте внизу все було наче в тумані. Минуло небагато часу, туман розійшовся, і Незнайко побачив землю з полями, лісами й навіть річкою.

— Так ось що тут! — сказав сам собі Незнайко. — Виходить, правильно казав Знайко, що Місяць — це така куля, всередині якої є друга куля, і на цій внутрішній кулі живуть місячні коротульки. Що ж, почекаємо крапелинку, можливо, скоро й з місячними коротульками зустрінемось.

6. ЧАСТИНА ШОСТА- НЕЗНАЙКО НА МІСЯЦІ (АУДІОКНИГА УКРАЇНСЬКОЮ):

Стрижений дістав з кишені кілька мідних монеток.
— Ось дивися, — сказав він. — Ця найменшенька монетка зветься сантик, а оця, трошки більша, — два сантики; ось іще така монетка — теж два сантики, ось іще дві монети по п’ять сантиків, бачиш? Усього, значить, у мене п’ятнадцять сантиків.
сто сантиків складають один фертинг.
— А навіщо вони, ці сантики? — спитав Незнайко.
— Як — навіщо? — здивувався стрижений. — За них можна купити що захочеш.
— Як це — купити? — не зрозумів Незнайко.
— Ну й дурень! Купити — це купити, — пояснив стрижений. — От, наприклад, у тебе є капелюх, а в мене, бачиш, п’ятнадцять сантиків. Я тобі даю п’ятнадцять сантиків, а ти мені даєш свій капелюх. Хочеш?
— Нащо ж мені віддавати капелюх? — відповів Незнайко. — Капелюх можна носити на голові, а з сантиками що робити? Вони мідні і якісь круглі.

7. ЧАСТИНА СЬОМА – НЕЗНАЙКО НА МІСЯЦІ (АУДІОКНИГА УКРАЇНСЬКОЮ):

8. ЧАСТИНА ВОСЬМА – НЕЗНАЙКО НА МІСЯЦІ (АУДІОКНИГА УКРАЇНСЬКОЮ):

9. ЧАСТИНА ДЕВ’ЯТА – НЕЗНАЙКО НА МІСЯЦІ (АУДІОКНИГА УКРАЇНСЬКОЮ):

10. ЧАСТИНА ДЕСЯТА – НЕЗНАЙКО НА МІСЯЦІ (АУДІОКНИГА УКРАЇНСЬКОЮ):

11. ЧАСТИНА ОДИНАДЦЯТА – НЕЗНАЙКО НА МІСЯЦІ (АУДІОКНИГА УКРАЇНСЬКОЮ):

Треба сказати, що всі багачі, які жили в місячних містах, об’єдналися в товариства, котрі називалися бредламами. Так, наприклад, був сирний бредлам, до якого входили власники сироварних фабрик; цукровий бредлам, що об’єднував усіх цукрозаводчиків; вугільний бредлам, що об’єднував власників вугільних шахт і так далі. Такі бредлами потрібні були багачам для того, щоб тримати в покорі робітників і витягувати з них якнайбільше прибутків.

12. ЧАСТИНА ДВАНАДЦЯТА – НЕЗНАЙКО НА МІСЯЦІ (АУДІОКНИГА УКРАЇНСЬКОЮ):

“Який прекрасний світ і яке хороше життя! — подумав він. — Чому я досі не помічав цього? Чому ніколи не ходив у ліс і не бачив усієї цієї краси? Клянусь, якщо лишуся живим, якщо вирвуся звідси, обов’язково щодня ходитиму в ліс, дивитимусь на дерева, на квіточки, слухатиму ніжний шепіт листочків, і радісне щебетання птахів, і веселе цвіркотання коників. І на метеликів дивитимусь, і на бабок, і на милих працелюбних мурашок, і на гусей, і на качок, і на індиків, і на все, на все, що тільки є на світі! Ніколи мені це не набридне!”

13. ЧАСТИНА ТРИНАДЦЯТА – НЕЗНАЙКО НА МІСЯЦІ (АУДІОКНИГА УКРАЇНСЬКОЮ):

Досі Скуперфільд сліпо вірив, що його чекова книжка, з якою він не розставався все життя, здатна виручити його з найбільшої біди. Але цього разу на своєму особистому досвіді він пересвідчився, що все-таки бувають випадки, коли ні банківський чек, ні наявні гроші не становлять ніякої цінності.

РОЗДІЛ 24 – Пригоди Пончика
РОЗДІЛ 25 – Паніка на Давилонській баржі
РОЗДІЛ 26. Незнайко працює
РОЗДІЛ 27. Під мостом

Прокоментуй першим

залишити коментар

ваш email не буде відображено.


*