ЯК БУЛО НАПИСАНО ПЕРШОГО ЛИСТА

Редьярд Кіплінг "Як було написано першого листа" аудіоказка українською мовою

Редьярд Кіплінг “Як було написано першого листа”

Колись дуже давно, ще в незапам’ятні часи, жив на світі доісторичний чоловік. То був не ют, і не англ, і навіть не дравід, серденько моє, хоч він міг бути і ютом, і англом, і навіть дравідом. Але це байдуже. Він був просто первісним чоловіком, і жив печерно в первісній Печері, і майже не носив одягу, і не вмів ні читати, ні писати, та ще й не хотів цього вміти, і коли не бував голодний, то почувався цілком щасливо. Звали того чоловіка Тегумай Бопсулай, що означало: “Чоловік-який-спершу-зважає-а-потім-ступає”, але ми, серденько моє, зватимемо його просто Тегумай – так коротше.

Ілюстрація – Г.Кислякова

– Дивися сюди, – сказала Теффі, малюючи старанно, але досить невміло. – Оце ти. У тебе в руці татусів остень, якого ти маєш принести сюди. Тепер я покажу, як знайти маму. Ти йтимеш, ітимеш, аж поки прийдеш до двох дерев (ось ці дерева), тоді зійдеш на гору (оце – гора), а тоді підеш через болото, в якому сила-силенна бобрів. Я не малювала цілих бобрів, бо я не вмію їх малювати, але я намалювала їхні голови. Та ти лише голови й побачиш, коли йтимеш через болото. Гляди ж не провались у нього! Ну, а наша печера одразу за Бобровим болотом. Насправді вона не така висока, як гора, але я не вмію малювати нічого маленьким.

А ось біля печери моя мама. Вона дуже гарна. Найкраща з усіх мам на світі, але вона не образиться, що я намалювала її так невдало. Вона зрадіє, що я вмію малювати. Тепер, щоб ти не забув, я намалювала таткового остеня біля печери. Насправді він у печері, але ти покажеш мамі картинку, і вона винесе його. Ось я намалювала, як мама простягує руки: я знаю, що їй буде приємно тебе бачити. Правда ж, гарна картинка вийшла? Ти все зрозумів, чи я мушу пояснювати ще раз?

“Як було написано першого листа” (АУДІОКАЗКА):

Більше казок Редьярда Кіплінга:

  1. “Рікі – Тікі – Таві”- Редьярд Кіплінг

«Коли тобі трапиться читати старі книжки про тварин, ти прочитаєш у них, що мангуст, коли його вкусить змія, одразу біжить геть і з‘їдає якусь травичку, яка нібито лікує його від отрути. Та це неправда. Єдина мангустова перевага – його пильні очі та швидкі лапки: на кобрин укус – мангустів стрибок! Адже жодне око не встигне за порухом зміїної голови, коли вона хоче вкусити, – отож цей мангустів стрибок є чарівнішим за всяку чудодійну травичку.»

2. СЛОНЕНЯ ( Редьярд Кіплінг )

Не зважаючи на зневажливе ставлення оточуючих, СЛОНЕНЯ, яке хотіло все знати, всеодно не перестає цікавитися тим, що відбувається навколо. Відчуваючи непереборне бажання дізнатися, як влаштований цей світ, слоненя вперто не перестає ставити свої запитання. Але у відповідь отримує лише стусани і кпини. Незабаром його цікавість приводить його до крокодила, який і став причиною появи довгого носа у слонів.

3. Чому в кита така горлянка? (Редьярд Кіплінг) 

Про морські пригоди великого Кита та маленької Рибки…


Підписуйтесь на канал “СВІТ КАЗОК”: http://www.youtube.com/c/SvitKazok

Підтримати проект “СВІТ КАЗОК”: https://www.svitkazok.in.ua/donate/

Instagram: https://www.instagram.com/svit.kazok/

Веб-сайт: https://www.svitkazok.in.ua

Facebook: https://www.facebook.com/svit.kazok/

Прокоментуй першим

залишити коментар

ваш email не буде відображено.


*